Наші випускники

ТРОФІМОВ ІЛЛЯ – випускник 2019 року, професія “Моторист, машиніст, матрос”. Історія Іллі – це історія не одного покоління, бо розпочалася вона ще задовго до його народження! Молодий хлопчина, Притула Микола Іванович, у далекому 1975 році закінчив наш навчальний заклад (тоді ще ПТУ-5) і вирушив у далекі морські подорожі. І це стало початком династії моряків! Бо той хлопчина – це дідусь Іллі, який до безтями був закоханий в море і передав цю любов онуку. І хто міг подумати, що майже через 45 років його онук, закінчивши ДНЗ “Запорізький ЦПТОВТ”, також вирушить в морські подорожі (на одному з фото Ілля зі своїм дідусем Миколою Івановичем).
Море любить сильних, врівноважених, цілеспрямованих, працелюбних і талановитих. Ілля саме такий! Він був завжди старанним учнем, добре навчався, брав участь в наукових конференціях, займався самоосвітою. І зараз продовжує своє навчання, але вже у вищому навчальному закладі – Херсонській державній морській академії на факультеті “Експлуатація суднових технічних установок”.
У 2019 році Ілля пішов у свої тоді ще перші рейси на танкерах різного класу: 5 тисяч і 300 тисяч дедвейт. Працюючи мотористом, а потім і 3-ім механіком, Ілля здобув досвід і опановував на практиці набуті знання. Робота в машинному відсіку дуже складна, енергозатратна й небезпечна, не кожен витримує такі навантаження, але Ілля знав, що море – це не лише романтика, а й важка праця. І був до цього готовий.
А як бонус – це прибережні красоти Туреччини, Африки, Малазії, Дубаю, Сингапуру, Бангладеша, Індонезії та інших країн і незабутні подорожі Індійським і Атлантичним океанами, Чорним, Аравійським і Андамановим морями, водами Бенгальської протоки.
Море вабить людей своєю магічною красою та загадковою величчю. А й справді: не важливо як, не важливо де — море завжди буде чекати тебе.

ПРИТУЛА МИКОЛА ІВАНОВИЧ – випускник 1975 року, професія “Моторист, машиніст, матрос”.
Це історія професійної кар’єри довжиною в 50 років! Не кожен може похвалитися тим, що обрана в підлітковому віці професія стала професією всього життя! 50 років існує наш навчальний заклад і 50 років тому, юний хлопчина Притула Микола був одним з перших, хто переступив поріг нового престижного навчального закладу, а вже у 1975 році з дипломом в руках він пішов влаштовуватися на першу свою роботу мотористом-рульовим на т/х “Світанок-2” (згодом назву змінили на т/х “О.Є.Корнійчук”). У 1978 році був призваний до лав армії і, завдяки здобутій професії, службу проходив на кораблях військово-морського флоту. Після демобілізації Микола Іванович повернувся до рідного міста і влаштувався на Запорізький суднобудівний-судноремонтний завод на посаду моториста-матроса т/х “Миргород”. До 2003 року працював на різних судах “Укррічфлоту” і від посади моториста-рульового дослужився до старшого механіка. Все було добре: і робота, і сім’я, і дочка, а потім й онук… Але жага до морських подорожей не згасла і досвідчений Микола Іванович вирушив покоряти моря-океани. І починаючи з 2003 року на посаді старшого механіка працює на іноземних танкерах різного типу і різного водозаміщення. Навіть зараз Микола Іванович в рейсі!
Професія, з якою крокує по життю Микола Іванович, дуже складна. Це і довготривалі рейси, відірваність від сім’ї, туга за родиною, важкі будні моряків, шумні машинні зали, постійний гуркіт… Але враз у раз море кличе його, не відпускає. За останні 20 років Микола Іванович побував у багатьох портах Європи, Азії, Америки, Африки, в країнах Атлантичного й Індійського океанів, Чорного, Середземного, Північного морів, Бенгалького заливу.
Професійна історія довжиною в 50 років заслуговує на визнання й повагу, захоплення й натхнення!
Ернест Гемінгвей писав: “Все у нього було старе, крім ОЧЕЙ, а очі були кольором схожі на море, веселі очі людини, яка не здається”… Так і Микола Іванович враз у раз кидає виклик морській стихії і не здається!

ПЕРЕДЕРІЙ ДАНИЛО – випускник 2019 року, професія “Моторист, машиніст, матрос”.
Історія Данила – це історія успіху, але ще й історія величезних зусиль, старань і наполегливої праці. Він мріяв з дитинства про море і крок за кроком йшов до своєї мрії. Навчання в нашому навчальному закладі було лише сходинкою, бо попереду у нього була мета вступити до вищого навчального закладу. Так і сталося! Данило є студентом Херсонської державної морської академії, навчається на факультеті “Судноводіння” і вже через рік отримає диплом і буде штурманом! Хоча вже зараз він стоїть у керма величезних кораблів, бо зарекомендував себе відповідальним і вмілим, і капітани йому довіряють штурвал. Море – це його стихія, його життя, його повітря! Він не може жити довго без моря, тому раз у раз вирушає в нові і нові рейси. Ходив у море на судах bulk carrier, що перевозять морем різні насипні вантажі (вугілля, рис, соєві боби, фосфатні та марганцеві руди тощо).
Де він тільки вже не побував!
Його маршрут пролягав вздовж берегів Африки, Південної Америки, Євразії, навіть побував в найнебезпечнішій піратській зоні – Гвінейській затоці! А скільки країн він побачив, що й важко всі перерахувати: Камерун, Сінгапур, Уругвай, Нідерланди, Франція, Іспанія, Єгипет, Індія, Шри-Ланка, Швеція, Бельгія, Бразилія та багато інших. Данило підкорив Атлантичний й Індійські океани, побував майже в усіх морях і затоках земної кулі: Чорному, Балтійському, Середземному, Червоному, Гібралтарі, Аденській і Бенгальській затоках, Сингапурській, Мозамбікській і Малаккській протоках…
Якщо завітати на його інстаграм-сторінку, то відразу можна зрозуміти, що Данило живе морем! Безліч фото і відео, які розкажуть і покажуть будні моряків. Так, це важка праця, але вона має й свою романтику! Світанки й захід сонця, штиль і шторми, синь моря й прозорість неба… Свою любов до моря і подорожей він передав своєму молодшому братові, який у цьому році (2022-2023 н.р.) вступив на перший курс за професією “Моторист, машиніст, матрос”. Ось так і народжуються професійні династії!

Зірка нашого навчального закладу, випускник 2020 року – ТАШЕНОВ ДАНИЛО (професія “Моторист, машиніст, матрос”). З дитинства зачитувався романами про піратів, мріяв про романтику моря і хотів побачити світ. Мрія здійснилася! Данило успішно закінчив навчальний заклад і, отримавши всесвітньо визнаний диплом, вирушив в омріяні морські подорожі!
На посаді матроса другого класу (Ordinary Seaman) здійснив вже декілька рейсів на суднах “Sormovskiy 45” – general cargo, “AZBURG” – general cargo-container ship.
Впевнено крокуй до своєї мрії і тоді вона стане реальністю!

ДЯЧКО МИКИТА – випускник 2020 року, професія “Моторист, машиніст, матрос”. Наполегливість, заповзятість і цілеспрямованість – це про нього! Він ставив ціль і впевнено крокував до неї. Микита хотів здійснити свою мрію – стати моряком – і він її досягнув. Після здобуття професії він вирушив у перші свої рейси на “bulk carrier” та “container ship” на посаді матроса 2 класу, побувавши в Південній Азії, Південно-Східній Азії, Австралії, Східній Азії, Африці, Індії, Маврикії, Південній Кореї і пройшовши Сінгапурську і Малаккську протоки. Микита не зупиняється на досягнутому, а продовжує навчання в Державному університеті інфраструктури та технологій на факультеті “Морський і внутрішній водний транспорт”.
“Бачу ціль – не бачу перешкод” – життєве кредо Микити.

БУХТІЙ АНДРІЙ – випускник 2003 року, професія “Кухар судновий, офіціант судновий”. Назавжди зв’язав своє життя з морем і обраною професією. Уже майже 20 років Андрій ходить в рейси на суднах різного класу. За два десятки років по яким морям його тільки не носило! Андрій побачив всі континенти, десятки різних країн, побував в усіх морях-океанах. Здобуті знання з приготування страв народів світу стали йому при нагоді, коли він, працюючи на суднах з різнонаціональним складом команди, може вгодити, нагодувати, здивувати і вразити своєю кухарською майстерністю кожного.
Перефразовуючи відомий вислів “Ситий воїн – сильний воїн”, можна сказати: “Ситий капітан – на судні затишшя!”. А там, де Андрій, завжди сито і спокійно.
Андрій за ці роки також встиг посадити дерево, збудувати будинок і виховує двох прекрасних синів. І на суші, і на морі у нього все під контролем!

ДАНИЛЬЧЕНКО МАКСИМ – випускник 2020 року, професія “Моторист, машиніст, матрос”. Ще за часів навчання Максим проявив свої лідерські якості і неабияку фізичну підготовку. Дивлячись на нього, відразу було зрозуміло, що цей цілеспрямований юнак обов’язково стане капітаном! І Максим на шляху до цього. Закінчивши наш навчальний заклад, він вступив до Одеської морської академії, де й продовжує навчання. “Який лейтенант не мріє стани генералом?”, так можна сказати і про Максима, який мріє з ранга матроса перейти в ранг капітана, щоб тримати міцно штурвал і вести судно через вітра і шторми до поставленої цілі.
Зараз Максим став на захист нашої країни, але настане мир і він обов’язково одягне білий кітель і вийде на капітанський місток.
Якщо чогось сильно бажати, то це обов’язково здійсниться!