Історія Центру

English Version

Історія Державного навчального закладу «Запорізький центр професійно-технічної освіти водного транспорту» бере початок з 01 вересня 1972 р., коли на базі Запорізького судноремонтного та суднобудівного заводу було створено технічне училище № 5 м. Запоріжжя. У 1985 р. технічне училище № 5 м. Запоріжжя перейменовано у середнє професійно-технічне училище № 5. А у 1993 р. середнє професійно-технічне училище № 5 м. Запоріжжя перейменовано у професійно-технічне училище № 5. 01 липня 2003 р. професійно-технічне училище № 5 м. Запоріжжя було реорганізовано у Запорізький професійний ліцей водного транспорту (наказ № 243 від 07.07.2003 р. Управління освіти і науки Запорізької облдержадміністрації). Запорізький професійний ліцей водного транспорту реорганізовано у Державний навчальний заклад «Запорізький центр професійно-технічної освіти водного транспорту» (Наказ від 06.05.2009 р. № 374 Міністерства освіти і науки України).

Державний навчальний заклад «Запорізький центр професійно-технічної освіти водного транспорту» є державним професійно-технічним навчальним закладом ІІІ рівня акредитації у Запорізькій області, який готує фахівців для обслуговування річкових і морських перевезень України.

Державний навчальний заклад «Запорізький центр професійно-технічної освіти водного транспорту» – єдиний спеціалізований навчальний заклад у регіоні, зареєстрований в ІМО (Міжнародній морській організації, м. Лондон) як навчальний заклад, випускники якого відповідають вимогам цієї організації.

У 2006 р. Інспекцією з питань підготовки та дипломування моряків видано Протокол про відповідність закладу освіти вимогам Міжнародної конвенції про підготовку, дипломування моряків та несення вахти 1978 року, з поправками, та національним вимогам.

Заклад освіти забезпечує реалізацію потреб громадян у професійно-технічній освіті, оволодінні робітничими професіями відповідно до їх інтересів, здібностей, стану здоров’я.