День вшанування пам’яті жертв Голокосту

Щорічно 27 січня міжнародна спільнота вшановує пам’ять жертв Голокосту.

27 січня 1945 року війська 1-го Українського фронту звільнили один із найбільших нацистських таборів смерті – Аушвіц-Біркенау.
Під час Другої світової війни 6 мільйонів євреїв стали жертвами нацистської політики, що передбачала знищення народів і груп, які нацисти вважали загрозою або неповноцінними. Близько 1,5 мільйона з них були з території сучасної України.

Утім, останній рік війни в Україні виразно засвідчив, що пасивна памʼять про злочини геноциду не є запобіжником від їхнього повторення.
Необхідний мінімум – активне осмислення та діалог, щоб сприяти постійній свідомості суспільства того, як діють механізми соціальної агресії.

А ще – уважність з боку міжнародних інституцій до системних порушень прав людини авторитарними режимами, щоб не бути засліпленими й заскоченими зненацька тим, що людиноненависницька ідеологія загорнулася в нову, неочевидну, обгортку.
І звісно – неможливо запобігати повторенню геноцидів у майбутньому без рішучого і справедливого засудження та покарання організаторів і виконавців подібних злочинів сьогодні. І без власне готовності діяти на випередження.
Міжнародний день памʼяті жертв Голокосту – нагода ще раз замислитися над цим.

25 січня 2025 року відбувся ІІІ обласний етап ХХV Міжнародного конкурсу з української мови ім. Петра Яцика.Від ДНЗ “Запорізький центр професійно-технічної освіти водного транспорту” взяла участь учениця 3 курсу Горощук Емма (керівник – викл. української мови та літератури Кокіна Ірина Анатоліївна).Сьогодні оголошено результати Конкурсу і ми щиро вітаємо Емму та її керівника з перемогою – […]

29 січня в Україні віддають шану українським курсантам, які ціною власного життя зупинили більшовицький наступ на Київ у 1918 році, саме тому викладач Кокіна І.А. провела виховну годину з учнями гр. 5-6 (1 курс, проф. “Кухар судновий, офіціант судновий”) на тему “Пам’ятай про Крути…”.

Історія – це зброя і найбільш небезпечна, бо не вбиває, а змінює свідомість, мотивує людей. 29 січня 1918 року. Збройне зіткнення на залізничній станції біля села Крути. Учасники події: невеликий загін з боку юної Української Народної Республіки (близько 600 чоловік) і знаменита «Червона армія Радянської Росії», яка значно перевищує своїх вимушених супротивників числом, бойовим потенціалом […]

Ми використовуємо файли cookie. Якщо ви не згодні, щоб ми використовували cookies, відповідним чином встановіть налаштування вашого браузера (в такому випадку ми не гарантуємо коректної роботи сайту), або не використовуйте наш веб-сайт.

x