Цінні поради батькам

· Ніколи не намагайтеся займатися вихованням дитини якщо у вас поганий настрій. Пам`ятайте, тільки ваше позитивний настрій допоможе налагодити тісний контакт з вашою дитиною.
· Виховання повинно бути поетапним. Планку піднімайте своєчасно, але поступово.
· Пам`ятайте про те, що діти є нашим відображенням. Вони беруть приклад з нас і надходять найчастіше так, як ми чинимо в нашому житті.
· Для успішного спілкування з дитиною використовуйте тільки форму емоційної, яскравою і довірчої бесіди. Мова може бути строгою, але не в якому разі різкої або грубої. Тільки спокійний і довірливий тон може донести до дитини думки і вимоги батьків.
· Станьте для дитини близьким другом, який в потрібній ситуації дасть слушну пораду, не засудить його вчинок.
· Навчіть його любити себе і оточуючих його людей. Це зробить його впевненим в собі людиною і допоможе налагодити спілкування з оточуючими.
· Навчіться бути строгими, але в той же час добрими. Якщо ви завжди показуєте любов по відношенню до дитини і лаєте його тільки тоді, коли це дійсно потрібно, це, безумовно, дасть свої результати в вашому вихованні.
· Навчіть його вмінню відстоювати свої принципи в життя.
· Завжди слухайте дитини уважно, дивлячись в його очі, тільки тоді він буде відчувати, що його проблеми і внутрішній стан дійсно вас хвилюють.
· Намагайтеся максимально більше проводити з дитиною свій вільний час, щоб він завжди почувався потрібним і улюбленим.
· Ніколи не розлучайтеся, посварившись з дитиною, спочатку помиріться, а потім вже йдіть по своїх справах.
· Завжди хваліть його за те, що він в даний момент вдома і тоді він буде завжди поспішати додому, відчуваючи себе потрібним.
· Завжди говорите йому про те, що він дуже хороший, але не краще, ніж інші, щоб він не виріс надмірно гордим і лицемірним.
· Зважайте на його думкою і вибором. Ніколи не критикуйте його, нехай навіть ви не зовсім згодні з ним.
· Вивчайте його відповідати за свої вчинки. Завжди слідкуйте за тим його вчинки, але не в якому разі його самого і якщо він не розуміє чогось, вкажіть на його помилку, розповівши, як би ви вчинили на його місці, залишивши право вибору і прийняття рішення їм самим.
· Ніколи не згадуйте про вже здійснені його помилках. Все, що було повинно залишатися в минулому.
· Чи не ставте йому ультиматуми, не читайте нотації, не допускайте злих глузувань або порівнянь, які можуть принизити або поранити його.
· Якщо вас розчаровує або ображає його поведінку – скажіть йому про це. Але не акцентуйте увагу на його поведінці, а просто розкажіть про свої почуття.
· Знизьте по можливості надмірний контроль, так як це рідко приводить до успіху.
· Чи не покладайте на нього великих надій, які він не в силах виправдати. Спочатку ясно для себе визначте, чого ви конкретно хочете від нього, а потім обов`язково дізнайтеся, чого він хоче сам і постарайтеся домовитися про принципові і найважливіших пунктах.
· У бесідах уникайте багатослів`я, щоб не втратити головний сенс бесіди.
· Ваше навіювання повинно носити характер тонкого, різноманітного і послідовного впливу на дитину.
· Розмовляйте з ним завжди, як з дорослою людиною, без достатку зменшувально-пестливих слів.
· У суперечках, якщо це можливо, поступіться, щоб дитина не відчував свою вічну неправоту, цим ви навчите дитину поступатися, визнавати поразки і помилки.
· Любіть його нема за розум, талант, красу або обдарованість, а просто за те, що він є.
· Пам`ятайте, що вам потрібно обов`язково прищепити три найважливіші якості: винахідливість, повагу і відповідальність.
· Пам`ятайте про те, що успішними людьми стають ті люди, які ніколи не падають духом, ставляться з повагою до оточуючих людей і вміють відповідати за свої вчинки.