День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

18-го травня в Україні відзначається «День скорботи і пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу», яка сталася 18-20 травня 1944-го року. А з 2016 року в Україні відзначається також День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

У цей день в державі вшановують памʼять про понад 110 тисяч кримських татар – корінного населення Кримського півострова і однієї з титульних націй України, які загинули під час й у декілька місяців після депортації кримськотатарського народу 1944 року. 

Депортація кримських татар з півострова під час Другої світової війни почалася 18 травня 1944 року і тривала до початку червня. Підставою для цього стали претензії в нібито “масовій зраді та колабораціонізмі” під час окупації фашистськими військами.

За офіційними даними радянської влади, були депортовані понад 183 тис. кримських татар, за татарським джерелами – понад 228 тисяч, з яких половина не витримала тяготи депортації.

У цей день весь світ згадує жахливі події 1944-го року, коли, за вказівкою вождів тоталітарного режиму, примусово депортували у віддалені регіони Радянського Союзу кримських татар, а з ними й представників інших національних меншин. Біль кримськотатарського народу – це наш спільний біль. Біль десятків тисяч кримських татар, які ніколи так і не повернулися до рідного Криму.

Пам’ятаймо про цю трагедію!

17 квітня 2025 року у Державному навчальному закладі “Запорізький центр професійно-технічної освіти водного транспорту” відбулася урочиста церемонія передачі ноутбуків від міжнародних партнерів та Асоціації міст України.Ми глибоко вдячні нашим міжнародним партнерам та Департаменту освіти і науки Запорізької міської ради за їхню безцінну підтримку, яка відкриває перед нами нові можливості, розвиток та зростання.

11.04.2025 р. в ДНЗ “Запорізький центр професійно-технічної освіти водного транспорту” було проведено захід з інформування про ризики, пов’язані, з мінами та вибухонебезпечними залишками війни.Учасники заходу дізналися про загрози, які виникають при знаходженні вибухонебезпечних предметів, навчилися розпізнавати небезпечні території та їх ознаки, засвоїли алгоритми безпечної поведінки.Працівники закладу вдячні інструкторам Данської ради у справах біженців (DRC) з інформування […]

9-10 квітня 2025 року відбувся знаковий мовний захід — Всеукраїнський англомовний усний журнал «Моя історія…», який об’єднав учнівську та студентську молодь, педагогічних працівників, методистів, заступників директорів, науковців із 13 регіонів України. Метою цього масштабного проєкту стало сприяння вивченню іноземної мови як ключа до нових освітніх, культурних, соціальних та економічних можливостей. Захід також мав на меті […]

Ми використовуємо файли cookie. Якщо ви не згодні, щоб ми використовували cookies, відповідним чином встановіть налаштування вашого браузера (в такому випадку ми не гарантуємо коректної роботи сайту), або не використовуйте наш веб-сайт.

x