Виховна робота

Система виховної роботи закладу заснована на ідеях гуманної педагогіки та людиноцентризму, сприяє становленню і розвитку особистості, створенню ситуації успіху та самореалізації здобувачів освіти. У закладі створено громадсько-освітній простір виховання: виховання в атмосфері добра і творчості, взаємодопомоги і взаємоповаги, що дає суспільству модель ціннісних відносин.

Основою виховного процесу у закладі є людина як найвища цінність.

Виховну діяльність спрямовано за принципами системності; національної спрямованості; гуманізації та демократизації; творчої діяльності; самостійності і самореалізації; врахування інтересів, запитів здобувачів освіти.

Виховна робота проводиться у відповідності до затвердженого Річного плану навчально-виховної роботи та нормативно-правових актів, що регламентують організацію виховного процесу в закладах професійної освіти, за наступними напрямами: соціальна робота, стипендіальне забезпечення, навчальна дисципліна, превентивне виховання, профілактика правопорушень, робота з батьками, гурткова робота, учнівське самоврядування, спортивна робота, профорієнтаційна робота, робота гуртожитку та бібліотеки.

Педагогічний колектив працює над реалізацією виховної проблеми «Формування громадянської свідомості, правової культури здобувачів освіти у процесі духовного становлення й морального розвитку особистості».

Здобувачі освіти користуються правами на соціальний захист: отримують стипендію, матеріальну допомогу, безкоштовну першу медичну допомогу. Щорічно найкращі учні за особливі успіхи у навчанні та громадській діяльності відзначаються стипендією Запорізької обласної ради та отримують стипендію Запорізької міської ради.

Особлива увага приділяється здобувачам освіти пільгових категорій. Особам із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, під час навчання виплачується стипендія, матеріальна допомога, компенсація на харчування, допомога для придбання навчальної літератури, 100% заробітної плати, яка нараховується в період виробничого навчання та виробничої практики.

З метою демократичного розвитку  освітнього закладу працює батьківський комітет та учнівське самоврядування.

У освітньому закладі проводиться систематична робота  щодо профілактики правопорушень, шкідливих звичок, безпритульності та бездоглядності, діє штаб по профілактиці правопорушень. Організується зустрічі з представниками кримінальної поліції м. Запоріжжя, служби у справах дітей Запорізької області, представниками правоохоронного відділу Олександрівського району, обласного наркологічного диспансеру, клініки Медичного університету, Клініки дружньої до молоді.

Виховна робота в гуртожитку протягом спрямовується на створення комфортних житлово-побутових умов для проживання здобувачів освіти, їх ефективної самопідготовки, організації дозвілля, розвитку учнівського самоврядування тощо. В гуртожитку створені належні санітарно-побутові умови для перебування в ньому учнівської молоді: сучасні меблі, обладнання для приготування їжі, прання та сушки білизни; душова кімната, бойлери для підігріву води. Учні мають можливість користуватися облаштованою кімнатою для відпочинку та самопідготовки, мережею Інтернет. В гуртожитку діє Рада гуртожитку, яка організовує виховні заходи морально-етичного, правового та громадсько-патріотичного напрямів; бере участь у роз’яснювальній роботі щодо дотримання мешканцями правил внутрішнього розпорядку та безпеки життєдіяльності.